RESULTATER  OPNÅET  UDENFOR ODSHERREDS  RIDEKLUB  I  2019


Her nævnes alle opnåede resultater udenfor OHR, som indberettes (når du har fået roset), også selvom resultaterne ikke giver point til ranglisterne. Resultater opnået ved OHR´s egne stævner nævnes ikke her, men kan altid ses på live. De nyeste resultater står øverst. Listen opdateres ca. en gang om ugen.

Har du spørgsmål så kontakt: Marianne Søderlund tlf. 29650797 & mail: max@nypost.dk

---------------------------------------

Hvis I vil have jeres resultater hurtigt her på siden, skal I sende dem til mig senest mandag aften, da jeg normalt sender opdateret liste til web-master om tirsdagen.

Klubbens dygtige ryttere opnår stadig rigtig mange flotte resultater udenfor OHR, og hvis alle indberettede mandag, ville det være nemmere for mig J.

Opdateret 10.09. 2019

06.-08.09. Vindinge Rideklub Store Hestedag C-stævne dressur & spring m/D-klasser

Jennifer Gobert Lorentzen/Odette W LB* nr. 4

Jannik Gobert Lorentzen/Odette W LB** nr. 1

Jeppe Gobert Lorentzen/Blixenkrones Life of Lotus LD nr. 1 og LC nr. 5

Caroline Kingo Sørensen/Karlsbjerggårds Sharingo LD1 nr. 1 og LD2 nr. 1

Jane Lundstrøm/Hejbøls Don Kell %-klasse LA2 nr. 2

31.08.-01.09. Slagelse Rideklub C-stævne spring

Jennifer Gobert Lorentzen/Odette W LB** nr. 1

30.08.-01.09. Baltic Cup Vilhelmsborg Internationalt springstævne

Klara Kirstine Bendixen/Pinocchio Star MB** nr. 11

25.08. Slangerup-Lynge Rideklub C-stævne spring

Jennifer Gobert Lorentzen/Odette W LB* nr. 1

22.-24.08. Danish Derby Hestesportsrideklub Vilhelmsborg B-stævne spring hest

Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson MB* nr. 2, MB** nr. 5, LA** nr. 1 og MB* nr. 1

24.08. Tuse Nææs Køre- & Rideforening D-stævne

Nanna Miriam Jensen/Gandalf af Dandanell %-klasse LC2 nr. 3

Maria Andersen/Lyngholms Zkyfall %-klasser LB3 nr. 1 og LA1 nr. 1

17.08. Sportsrideklubben Vallensbæk C-stævne spring hest

Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA** nr. 3 og MB* nr. 4

17.08. Albertslund Rideklub D-stævne dressur

Dorthe Kent/Gørklintgårds Benito %-klasser LA5 nr. 1 og MB0 nr. 2

Michelle Søderlund/Saveur %-klasse Prix St. George nr. 1

11.08. Nordsjællands Sportsrideklub C-stævne spring

Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson Brogaarden Cup finale MB* nr. 1 – og en dotering på kr. 10.000! samt Wild Card til at ride til CSI World Cup-stævnet i Herning i uge 42

11.08. Vindinge Rideklub C-stævne spring

Sandra Tønnesen/Cassandra Speed Derby LA* nr. 3

03.08. Sportsrideklubben Distancestævne

Stine Lucia Ryttergaard/Fredens Banditta og Caroline Friderichsen/Askepot gennemførte en 27 km LB klasse til Københavnerridtet

27.07. Slangerup-Lynge Rideklub C-stævne spring hest

Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA** nr. 1 og MB* nr. 1

19.-21.07. Riders Cup B-stævne spring hest

Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA** nr. 6 og LA** nr. 2

21.07. Rideklubben Vestsjælland D-stævne

Michelle Søderlund/Baunehøjens Connecticut %-klasse LA5 nr. 1 og LA6 nr. 3

14.07. Hillerød Sportsrideklub C-stævne spring hest

Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA** nr. 1 og MB* nr. 5

14.07. Aagerupgård Sportsrideklub D-stævne

Andrea Nielsen/Solgården´s Bianca %-klasse LB2 nr. 1

Cille Madsen/Cheval LB3 nr. 1

ALLE resultater fra D4 HorseShow C-stævne m/D-klasser den 04.-07. juli, hvor mange OHR-ryttere opnåede flotte resultater, kan ses på live.rideforbund.dk (afviklede stævner)

03.-07.07. Bækgaarden Horse Festival B-stævne spring hest

Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA** nr. 1 og MB* nr. 4

29.06. Maarum Rideklub C-stævne dressur

Mathilde Emilie Strandgaard/Katrinebjergs Rihanna LB3 nr. 1

22.-23.06. Kongelundens Rideklub C-stævne spring hest

Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA** nr. 1 og MB* nr. 1

Sigrid Ryssel/Lertevangs Courage LA* nr. 3 og LA** nr. 2

22.06. Glostrup Rideklub D-stævne dressur

Dorthe Kent/Gørklintgårds Benito %-klasse LA5 nr. 2

15.06. Algestrup Sportsrideklub D-stævne

Maria Andersen/Lyngholms Zkyfall %-klasse LC3 nr. 2

15.06. Ringsted Rideklub D-stævne

Ida Ammitzbøll Willumsen/Lyngvejens Glamour LC nr. 1

14.-16.06. Sportsrideklubben B-stævne spring hest

Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson MB** nr. 4

10.06. Ringsted Sportsrideklub C-stævne dressur m/D4-holdmesterskaber

Tillykke til OHR´s pony dressurhold, som blev nr. 2 i distriktsmesterskabet: Mathilde Emilie Strandgaard/Katrinebjergs Rihanna & Alberte Damkjær/Milky Way & Gry Dietz Viborg/Poppelgårdens Perfect Copy & Sofie Winskov Rasmussen/Nørlunds Aros.

I stævnets øvrige klasser vandt Mathilde Emilie Strandgaard/Katrinebjergs Rihanna LB1.

08.-09.06. Nordvestsjællands Rideklub C-stævne spring

Oliver Skjøt/Robotool´s Qulina LB** nr. 2

08.-10.06. Værløse Rideklub C-stævne spring

Jennifer Gobert Lorentzen/Odette W LA* nr. 4

Sandra Tønnesen/Cassandra LA** nr. 1

08.06. Næstved Sportsrideklub C-stævne dressur

Michelle Søderlund/Saveur MA1 nr. 2

08.06. Himmelev Rideklub C-stævne dressur

Andrea Nielsen/Solgården´s Bianca D-klasse % LB1 nr. 2

02.06. Ballerup Rideklub C-stævne

Dorthe Kent/Gørklintgårds Benito LA2 nr. 2

26.05. Vipperød Rideklub D-stævne

Cille Madsen/Cheval %-kl. LA1 nr. 1

25.-26.05. Møllebakkens Rideklub C-stævne spring

Alberte Damkjær/Borris Ado LB** nr. 1 og LA** nr. 4

Sandra Tønnesen/Cassandra LA** nr. 1

Jennifer Gobert Lorentzen/Odette W LA* nr. 2

25.-26.05. Maarum Rideklub C-stævne spring hest

Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson MB* nr. 1 og MB** nr. 1

Sigrid Ryssel/Lertevangs Courage LB* nr. 3 og LA* nr. 5

25.-26.05. Midtsjællands Rideklub C-stævne dressur

Andrea Nielsen/Solgården´s Bianca D-klasse % LB1 nr. 1

Alberte Damkjær/Milky Way Finale D3´s stilcup i samarbejde med Seierskilde Sports LA2 4. plads

19.05. Skibby Ride- og Voltigeklub Distancestævne Skov Hastrup ridtet

Caroline Friederichsen/Askepot Gennemført LC 19 km

17.-19.05. Sportsrideklubben B-stævne spring

Klara Kirstine Bendixen/Pinocchio Star MA* nr. 2

17.-19.05. Sportsrideklubben Vallensbæk C-stævne dressur

Dorthe Kent/Gørklintgårds Benito D-klasse % LA5 nr. 2

Alle resultater fra OHR´s C-stævne m/D-klasser den 11. & 12. maj, kan som altid ses på live.rideforbund.dk (afviklede stævner)

10.-12.05. Capacity B-stævne spring hest

Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson MB** nr. 9

05.05. Ballerup Rideklub C-stævne spring

Sigrid Ryssel/Lertevangs Courage LA* nr. 2

03.-05.05. Capacity Baltic Cup B-stævne spring pony

Klara Kirstine Bendixen/Pinocchio Star MA* nr. 10

27.-28.04. Sportsrideklubben Vallensbæk C-stævne spring hest

Oliver Skjøt/Robotool´s Qulina LA* nr. 4

Sandra Tønnesen/Cassandra LA** nr. 4

Nikoline Dalsro Jørgensen/Chaplin Skou LB** nr. 9

27.04. Frieser Øst E-stævne dressur

Nanna Miriam Jensen/Ate fan´e Sânmar %-klasse LC1 nr. 2 og LC2 nr. 1

27.04. Nordvestsjællands Rideklub D-stævne dressur

Lærke Kongsøre/Volle %-klasse LC1 nr. 2 og %-kl. LB1 nr. 2

Patricia Bothmann Christiansen/Ferdinan %-klasse LC1 nr. 1

Maria Andersen/Lyngholms Zkyfall %-klasse LC2 nr. 1 og LC3 nr. 2

19.-21.04. Riders Cup B-stævne spring hest

Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson C-klasser LA** nr. 2 og LA** nr. 2

20.04. Slangerup-Lynge Rideklub C-stævne spring pony

Klara Kirstine Bendixen/Pinocchio Star MB* nr. 1

18.04. Rideklubben Vestsjælland D-stævne dressur

Michelle Søderlund/Baunehøjens Connecticut %-klasse LA5 nr. 2

18.04. Himmelev Rideklub D-stævne spring

Ella Bendixen/Søndergårdens Freja LE nr. 3

Hannah Kirstine Bendixen/Langsigen Super Plet LD nr. 2 og LC nr. 1

14.04. Albertslund Rideklub C-stævne spring hest

Nikoline Dalsro Jørgensen/Chaplin Skou LA* nr. 3

13.04. Vemmelev Rideklub D-stævne spring

Cebina Theill/Lady Gaga Showkl. “Harley Langøre Cup” nr. 1 og LD nr. 1

06.04. Solrød Rideklub B-stævne spring pony

Klara Kirstine Bendixen/Pinocchio Star C-klasse LA** nr. 2

06.04. Midtsjællands Rideklub D-stævne dressur

Andrea Nielsen/Solgården´s Bianca %-klasse LC1 nr. 3 og LC2 nr. 2

30.-31.03. Algestrup Sportsrideklub D-stævne

Cebina Theill/Lady Gaga LD nr. 3 og LC nr. 3

Andrea Nielsen/Solgården´s Bianca %-klasse LC2 nr. 6

23.-24.03. Aagerupgård Sportsrideklub C-stævne spring

Jannik Gobert Lorentzen/Baunehøjens Verdi LB** nr. 3 og LA** nr. 2

Jennifer Gobert Lorentzen/Odette W LB** nr. 7 og LA** nr. 10

Victoria Dalsro Jørgensen/Cassiopeia LB** nr. 5

Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson MB* nr. 2

23.03. Hvalsø Rideklub C-stævne dressur

Andrea Nielsen/Solgården´s Bianca D-klasse % LC1 nr. 3 og LC2 nr. 2

23.03. Møllebakkens Rideklub D-stævne dressur

Jane Lundstrøm/Hejbøls Don Kell %-klasser LC3 nr. 3 og LB1 nr. 3

Mathilde Emilie Strandgaard/Katrinebjergs Rihanna %-klasse LB3 nr. 1

17.03. Ringsted Sportsrideklub D-stævne dressur

Catharina Mørch Nielsen/Kenya 2 %-klasse LB1 nr. 2

03.03. Solrød Rideklub C-stævne dressur

Alberte Damkjær/Milky Way 1. kval. D3´s Seierskilde Sports stilcup LA1 nr. 4

02.-03.03. Hillerød Sportsrideklub C-stævne spring hest

Nikoline Dalsro Jørgensen/Chaplin Skou LB* nr. 2 og LB** nr. 8

23.-24.02. Baunehøj Rideklub Næstved C-stævne spring

Sigrid Ryssel/Lertevangs Courage LA** nr. 1

23.-24.02. Slangerup-Lynge Rideklub C-stævne spring hest

Julie Skjøt/Charly M LB* nr. 5

10.-11.02. Møllebakkens Rideklub C-stævne spring

Oliver Skjøt/Robotool´s Qulina LB** nr. 1

Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA* nr. 3 og LA** nr. 1

Nikoline Dalsro Jørgensen/Chaplin Skou LA* nr. 4

02.-03.02. Kongelundens Rideklub C-stævne spring

Jeppe Gobert Lorentzen/Gribsvads Leading Silver LA** nr. 2

Jannik Gobert Lorentzen/Baunehøjens Verdi LA* nr. 2

Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA** nr. 5

Sigrid Ryssel/Lertevangs Courage LB** nr. 1 og LA* nr. 5

02.-03.02. Slagelse Rideklub C-stævne dressur

Michelle Søderlund/Baunehøjens Connecticut LA4 nr. 1 og LA4 nr. 1

27.01. Midtsjællands Rideklub D-stævne dressur

Catharina Mørch Nielsen/Kenya 2 %-klasse LB1 nr. 1

26.01. Møllebakkens Rideklub D-stævne spring

Cebina Theill/Lady Gaga LE nr. 1 og LD nr. 1

18.-20.01. Baltic Cup hos Riders Cup B-stævne spring pony

Klara Kirstine Bendixen/Pinocchio Star MA* nr. 8 (0 fejl – flot!)

19.-20.01. Hillerød Sportsrideklub C-stævne spring hest

Jannik Gobert Lorentzen/Baunehøjens Verdi LB** nr. 1 og LA* nr. 1

Jennifer Gobert Lorentzen/Odette W LB** nr. 2 og LA* nr. 7

Victoria Dalsro Jørgensen/Cassiopeia LB* nr. 7

19.-20.01. Hashøj Rideklub D-stævne dressur

Jane Lundstrøm/Hejbøls Don Kell LC2 nr. 1

Catharina Mørch Nielsen/Kenya 2 LC3 nr. 1

05.-06.01. Glostrup Rideklub C-stævne spring hest

Jennifer Gobert Lorentzen/Odette W LB** nr. 4

Sandra Tønnesen/Cassandra LB** nr. 5

Victoria Dalsro Jørgensen/Cassiopeia LB* nr. 8

Sigrid Ryssel/Lertevangs Courage LA nr. 3

05.-06.01. Helsinge Rideklub C-stævne spring pony

Jeppe Gobert Lorentzen/Gribsvads Leading Silver LA* nr. 3 og LA** nr. 3

Zac Kean Parry/Muffe LA** nr. 2 og MB* nr. 3