RESULTATER OPNÅET UDENFOR
ODSHERREDS RIDEKLUB I 2018
Her nævnes alle opnåede resultater udenfor OHR, som indberettes (når du har fået roset), også selvom resultaterne ikke giver point til ranglisterne. Resultater opnået ved OHR´s egne stævner nævnes ikke her, men kan altid ses på live. De nyeste resultater står øverst. Listen opdateres ca. en gang om ugen.
Gældende regler for indberetning m.m. kan ses under punktet: Stævner – Ranglister – Pointliste 2018.
Har du spørgsmål så kontakt: Marianne Søderlund tlf. 29650797 & mail: max@nypost.dk
---------------------------------------
Hvis I vil have jeres resultater hurtigt her på siden, skal I sende dem til mig senest mandag aften, da jeg (som regel) sender opdateret liste til web-master om tirsdagen.
Opdateret 10.01. 2019
I ønskes alle GODT NYTÅR – og held og lykke på konkurrencebanerne i det nye år!
HAR I FLERE 2018-RESULTATER?? SÅ SEND DEM TIL MIG NU, SÅ 2018-RANGLISTEN KAN LAVES FÆRDIG
30.12. Hillerød Sportsrideklub C-stævne spring
Nikoline Dalsro Jørgensen/Chaplin Skou LB** nr. 3
30.12. Slangerup-Lynge Rideklub C-stævne dressur pony
Mathilde Emilie Strandgaard/Katrinebjergs Rihanna % D-klasse LB1 nr. 1
29.12. Hestehavens Rideklub C-stævne spring
Zac Kean Parry/Clements Matadormix LB* nr. 1
29.12. Slagelse Rideklub C-stævne spring
Sandra Tønnesen/Cassandra LB* nr. 4 og LB** nr. 3
Jennifer Gobert Lorentzen/Odette W LB** nr. 5 og LA* nr. 3
29.12. Rideklub Strålen C-stævne dressur
Mathilde Emilie Strandgaard/Katrinebjergs Rihanna % D-klasse LB1 nr. 1 og LB2 nr. 2
28.12. Helsinge Rideklub C-stævne dressur
Alberte Damkjær/Milky Way LA1 nr. 1 og LA2 nr. 2
15.-16.12. Helsinge Rideklub C-stævne spring
Jeppe Gobert Lorentzen/Gribsvads Leading Silver LA* nr. 3
Jennifer Gobert Lorentzen/Odette W LB* nr. 3
Jannik Gobert Lorentzen/Baunehøjens Verdi LB* nr. 1 og LB** nr. 2
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson MB* nr. 1
Alberte Damkjær/Dorthealyst Parlour Maid LA* nr. 1
Zac Kean Parry/Clements Matadormix LA* nr. 1 og LA** nr. 1
08.-09.12. Odsherreds Rideklub D-stævne m/KLUBMESTERSKAB ponydressur
Under dette stævne blev årtes sidste ponyklubmesterskab afviklet. TILLYKKE til klubmester:
Dressur: Alberte Damkjær/Milky Way
09.12. Kongelundens Rideklub D-stævne
Victoria Dalsro Jørgensen/Cassiopeia LC nr. 3
01.-02.12. Hillerød Sportsrideklub C-stævne spring hest
Oliver Skjøt/Robotool´s Qulina LB** nr. 1
Oliver Skjøt/Clemens 56 LA** nr. 2
Nikoline Dalsro Jørgensen/Chaplin Skou LB* nr. 2
Sigrid Ryssel/Lertevangs Courage LA* nr. 4
01.12. Ringsted Rideklub D-stævne
Mathilde Emilie Strandgaard/Katrinebjergs Rihanna %-klasse LB2 nr. 3
24.-25.11. Odsherreds Rideklub D-stævne m/JUNIORMESTERSKABER
Under dette stævne blev Juniormesterskaberne afviklet. TILLYKKE til juniormestrene 2018:
Dressur: Patricia Bothmann Christiansen/Ferdinan
Spring: Patricia Bothmann Christiansen/Stegstedsgårds Vanessa
22.-25.11. Christmas Show Warm Up Vilhelmsborg C-stævne spring pony
Klara Kirstine Bendixen/Pinocchio Star LA* nr. 8, LA** nr. 15 og Guld tur finale MB** nr. 2
16.-19.11. Christmas Show Warm Up Vilhelmsborg C-stævne spring hest
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA** nr. 2, MB* nr. 1, LA** nr. 2, MB* nr. 3 og LA** nr. 3
Sigrid Ryssel/Lertevangs Courage LB** nr. 4 og LA* nr. 3
17.-18.11. Slagelse Rideklub C-stævne spring
Jeppe Gobert Lorentzen/Gribsvads Leading Silver LA** nr. 3 og MB* nr. 2
Jannik Gobert Lorentzen/Baunehøjens Verdi LA* nr. 2 og LA** nr. 1
Nikoline Dalsro Jørgensen/Chaplin Skou LB* nr. 4
Sabine Munksgaard/Lajgårdens Casanova LB* nr. 2
10.-11.11. Baunehøj Rideklub Næstved C-stævne spring
Martine Dahl Sørensen/Troja LB* nr. 1 og LA* nr. 1
Sigrid Ryssel/Contessa S LB* nr. 1 og LB** nr. 2
10.-11.11. Ringsted Sportsrideklub D-stævne dressur
Pernille Sandø/Ferdine %-klasse LD2 nr. 1
10.-11.11. Slangerup-Lynge Rideklub C-stævne spring hest
Jannik Gobert Lorentzen/Baunehøjens Verdi LA** nr. 1
04.11. Møllebakkens Rideklub D-stævne dressur
Mathilde Emilie Strandgaard/Katrinebjergs Rihanna %-klasse LB1 nr. 1
03.-04.11. Kongelundens Rideklub C-stævne spring
Jeppe Gobert Lorentzen/Gribsvads Leading Silver LA** nr. 2 og MB* nr. 3
Sigrid Ryssel/Lertevangs Courage LB* nr. 1
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA** nr. 1 og MB* nr. 1
Victoria Dalsro Jørgensen/Cassiopeia D-kl. LC nr. 1
Nikoline Dalsro Jørgensen/Chaplin Skou LB** nr. 7
27.-28.10. Aagerupgaard Sportsrideklub C-stævne spring
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA** nr. 1 og MB* nr. 3
Martine Dahl Sørensen/Troja LB* nr. 3
27.10. Hillerød Sportsrideklub C-stævne spring
Sigrid Ryssel/Lertevangs Courage LB* nr. 1
Sigrid Ryssel/Contessa S LB** nr. 4
21.10. Baunehøj Rideklub Næstved C-stævne spring
Zac Kean Parry/Clements Matadormix LB* nr. 1
19.10. Himmelev Rideklub C-stævne dressur
Alberte Damkjær/Milky Way %-Dklasse LA2 nr. 1 og LA1 nr. 2
12.-14.10. Holte Rideklub B-stævne
Alberte Damkjær/Dorthealyst Parlour Maid MB nr. 2
13.10. Slagelse Rideklub D-stævne
Mathilde Petersen/Damgård´s Maggie May LA* nr. 1
07.10. Ballerup Rideklub C-stævne spring
Sigrid Ryssel/Lertevangs Courage LB** nr. 1
Sigrid Ryssel/Contessa S LB* nr. 3
06.-07.10. Møllebakkens Rideklub C-stævne spring
Zac Kean Parry/Clements Matadormix LA* nr. 2, LA** nr. 2 og LA** nr. 3
Nikoline Dalsro Jørgensen/Chaplin Skou LB* nr. 2
06.-07.10. Midtsjællands Rideklub D-stævne dressur
Andrea Nielsen/Solgården´s Bianca %-klasse LD1 nr. 1 og LD2 nr. 2
Lærke Kongsøre/Volle %-klasse LD2 nr. 2
29.-30.09. Hillerød Sportsrideklub C-stævne spring hest
Sigrid Ryssel/Lertevangs Courage LB* nr. 1 og LB** nr. 3
Sigrid Ryssel/Contessa S LB* nr. 2
29.-30.09. Nordvestsjællands Rideklub D-stævne
Andrea Nielsen/Solgården´s Bianca %-klasse LD1 nr. 2
Patricia Bothmann Christiansen/Ferdinan %-klasse LC1 nr. 1
Lærke Kongsøre/Volle %-klasse LD2 nr. 1
22.-23.09. Sportsrideklubben Vallensbæk C-stævne spring
Jennifer Gobert Lorentzen/Odette W LB** nr. 7
Jannik Gobert Lorentzen/Baunehøjens Verdi LA** nr. 2
22.09. Fyens Rideklub C-stævne spring
Zac Kean Parry/Muffe LA* nr. 1
22.-23.09. Algestrup Sportsrideklub D-stævne
Julie Duus Jørgensen/Fjordglimt Serena %-klasse LD1 nr. 1
Freja Utoft Holmgaard Olsen/Kebior Kebir Van´t Heukske %-klasse LC2 nr. 1
15.-16.09. Sportsrideklubben C-stævne spring hest i Bernstorffsparken
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA** nr. 1. MB* første afd. Brogaarden Cup nr. 1 og MB** finale nr. 1, og dermed vinder af Brogaarden Cuppen og den flotte førstepræmie på hele kr. 20.000! Tillykke – flot.
15.09. Vindinge Rideklub Distancestævne Hedelandsridtet 2018
Caroline Friderichsen/Askepot Gennemført en LC klasse 23 km Idealtidsklasse/enkeltstart
09.09. Team CEP Complete Eventing Program C-stævne spring m/D4-mesterskab hold pony
Så lykkedes det for OHR´s ponyryttere at vinde D-4 mesterskabet! Mesterskabet afvikles i LB**, og havde 9 startende hold. OHR og Slagelse havde i alt 16 fejl efter de to hovedrunder, og skulle ud i omspringning om første pladsen, og her fik OHR 8 fejl og Slagelse 10.
STORT tillykke til holdet, som bestod af: Martine Dahl Sørensen/Troja & Victoria Dalsro Jørgensen/Schillinggaards Monique & Freja Fredslund/Romeo´s Karl Smart & Klara Kirstine Bendixen/Pinocchio Star.
I hesteklasserne vandt Jannik Gobert Lorentzen/Baunehøjens Verdi LA* nr. 1 og LA** nr. 1
08.-09.09. Odsherreds Rideklub D-stævne m/KLUBMESTERSKABER
Under dette stævne blev 3 mesterskabsklasser afviklet. TILLYKKE til klubmestrene 2018:
Spring pony: Alberte Damkjær/Dorthealyst Parlour Maid
Spring hest: Catharina Mørch/Gaio-Vitz
Dressur hest: Michelle Søderlund/Saveur
08.-09.09. Dragør-Store Magleby Rideklub C-stævne spring
Sigrid Ryssel/Lertevangs Courage LB** nr. 1 og LA* nr. 2
31.08.-02.09. Vindinge Rideklub dressur & spring C/D-klasser på Store Hestedag
Jeppe Gobert Lorentzen/Gribsvads Leading Silver LA* nr. 3
Zac Kean Parry/Clements Matadormix LB* nr. 2 og LA* Brogaarden Cup. Kval. nr. 2. Dermed vinder ekvipagen finalen sammenlagt i Brogaarden Cup LB 2018 og bliver nr. 2 i Brogaarden Cup LA 2018.
Victoria Dalsro Jørgensen/Schillinggaards Monique LA* nr. 3
Sigrid Ryssel/Lertevangs Courage LB** nr. 2
Mathilde Emilie Strandgaard/Katrinebjergs Rihanna %-klasse LC3 nr. 6, %-kl. LB1 nr. 2, %-kl. LB1 nr. 2 og %-kl. LB1 nr. 1 og samlet vinder af St. Hestedags Cup, som havde 32 deltagere i indledende afd.
01.09. Rideklubben Egene C-stævne spring pony
Zac Kean Parry/Muffe MB* nr. 1 Kval. Nord-Vest Box Cup, og de fører fortsat ranglisten i Nord-Vest Box Cup
25.08. Ringsted Rideklub Militarystævne
Zac Kean Parry/Muffe gennemførte her deres første militarystævne og blev nr. 3 i D-klassen CNCP60
22.-26.08. Danish Derby Hestesportsklub Vilhelmsborg B-stævne spring hest
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA* nr. 2, LA** nr. 1 og MB* nr. 4. Alle klasser med rigtig mange startende – flot!
18.08.-19.08. Odsherreds Rideklub Jubilæums C-stævne m/D4-mesterskab spring indv. pony
Under dette stævne, som desværre ikke havde så mange starter, selvom der var rigtig flotte doteringer i mange jubilæumsklasser, blev årets individuelle D4-mesterskaber i spring for ponyer afviklet.
Hos kat. II-ponyerne blev Klara Kirstine Bendixen/Pinocchio Star distriktsmestre, efter 3 flotte nulrunder. I denne kategori deltog også OHR-rytterne Jeppe Gobert Lorentzen/Gribsvads Leading Silver, Mathilde Petersen/Damgård´s Maggie May og Alberte Damkjær/Clements Matadormix. Hos kat. I-ponyerne var OHR repræsenteret af Martine Dahl Sørensen/Troja og Cecillie Stensnæs/Holmens Casina.
18.08. Nordsjællands Sportsrideklub C-stævne spring
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA** nr. 1
11.08. Rideklubben Vestervang D-stævne dressur
Mathilde Emilie Strandgaard/Katrinebjergs Rihanna %-klasse LC3 nr. 1
10.-12.08. Karlslunde Rideklub C-stævne spring
Victoria Dalsro Jørgensen/Schillinggaards Monique LB** nr. 2 og LB** nr. 1
Nikoline Dalsro Jørgensen/Chaplin Skou LC nr. 7
Sandra Tønnesen/Cassandra LA* Speed Derby nr. 4
04.-05.08. Himmelev Rideklub C-stævne dressur
Michelle Søderlund/Saveur Prix St. George nr. 1
02.-05.08. Riders Cup C-stævne spring
Zac Kean Parry/Clements Matadormix LB* nr. 4, LA* nr. 2, LA* nr. 3 og LA** nr. 2
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson MB* nr. 1
27.-29.07. Riders Cup B-stævne spring hest
Sandra Tønnesen/Cassandra LA* nr. 12 og LA** nr. 8
Jannik Gobert Lorentzen/Baunehøjens Verdi LA** nr. 4
Jennifer Gobert Lorentzen/Odette W LA* nr. 3
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson MB** nr. 8
29.07. Noagård Rideklub C-stævne dressur
Natasja Michelle Slorup/Egely´s Diabolique LA2 nr. 1 og LA4 nr. 2
28.-29.07. Sportsrideklubben Vallensbæk C-stævne spring
Julie Skjøt/Charly M LB* nr. 5
Sigrid Ryssel/Lertevangs Courage LB* nr. 3 og LB** nr. 6
19.-22.07. Hillerød Sportsrideklub B-stævne spring pony m/Agria DRF mesterskab holdspring
Alberte Damkjær/Dorthealyst Parlour Maid C-kl. LA* nr. 4
Alberte og 3 andre piger startede DM for klubhold, og OHR holdet bestod af ponyer med meget få gennemførte MAer, men vildt søde piger, der alle var med for oplevelsens skyld, så stemningen var fin og humøret højt.
1. dag i hold DM udgik Alberte og Maid desværre på allersidste spring, men i B finalen red de med kun 4 fejl.
21.-22.07. Vindinge Rideklub C-stævne spring
Zac Kean Parry/Clements Matadormix kval. Brogaarden Cup St. Hestedag LB* nr. 3, LB* nr. 1 og LA* nr. 2
15.07. Kellerup Rideklub C-stævne spring
Zac Kean Parry/Muffe LA** nr. 3 og MB* nr. 4 Kval. Nord-Vest Box Cup
15.07. Hillerød Sportsrideklub C-stævne spring hest
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson MB* 3. kvalifikation Brogaarden Cup nr. 1
05.-08.07. D4 HorseShow C-stævne m/D-klasser dressur & spring hest og pony
OHR´s ryttere opnåede rigtig mange flotte resultater til dette kæmpestævne, som kan se på live her:
Dressur https://online.equipe.com/da/competitions/25576
Spring https://online.equipe.com/da/competitions/25454
05.-08.07. Bækgaarden Horse Festival B-stævne spring hest
Oliver Skjøt/Clemens 56 LA** nr. 9
01.07. Ertebjerggaard Sportsrideklub C-stævne dressur m/D4-mesterskab hold hest
Der var 6 startende hold til mesterskabet, som i år var udskrevet, så der skulle være min. 1 ekvipage i hver af sværhedsgraderne 1, 2 og 3.
OHR holdet som bestod af: Simone Marie Grønver/Kjeldgårdens Wonderful , Signe Albeck/Ronan , Dennis Holst/Delta T og Michelle Søderlund/Saveur blev nr. 2 med i alt 206,303%. Ertebjerggaard´s hold nr. 2 vandt med 209,598. Dejligt at der også kom noget dressur til OHR´s indtil videre flotte ”BLÅ ÅR”.
01.07. Nykøbing Falster Rideklub C-stævne spring
Zac Kean Parry/Muffe LA** nr. 2 kval. Nord-Vest Box Cup
30.06.-01.07. Rideklub Vestsjælland D-stævne dressur
Laura Kryger Kristoffersen/Skovhøjs Rex %-klasse LD1 nr. 2 og LD2 nr. 3
30.06. Slagelse Rideklub D-stævne spring
Mathilde Petersen/Damgård´s Maggie May LA* nr. 1
23.-24.06. Riders Cup C-stævne spring hest m/D4 mesterskab indv. & hold
Indv. mesterskab afholdes i LA*, og havde 26 deltagere, heraf 4 fra OHR, som klarede sig rigtig flot, og opnåede hele 3 placeringer, af de i alt 7:
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson blev nr. 2, efter at have redet dobbelt nul i hovedrunderne, og kom i omspringning, hvor der blev redet rigtig stærkt. De blev slået med kun 0,21 sek., men flot at ride 3 x nul!
Jennifer Gobert Lorentzen/Odette W blev nr. 4 efter 1 tidsfejl i første runde, og nul i anden. Der var rigtig mange der fik tidsfejl i denne klasse.
Jannik Gobert Lorentzen/Baunehøjens Verdi blev nr. 5. 4 fejl i første runde og fejlfri i anden.
Sandra Tønnesen/Lantana red med 4/8 fejl, ganske flot efter deres korte samarbejde.
SØNDAG var det så D4-mesterskabet i LB** holdspringning der skulle afgøres, med 8 startende hold.
Holdet der bestod af: Julie Skjøt/Charly M, Jannik Gobert Lorentzen/Baunehøjens Verdi, Sandra Tønnesen/Lantana og Oliver Skjøt/Clemens 56 blev nr. 2 med 8 fejl for de to runder. Dejligt at OHR´s hold blev placeret, da de nu i flere år er endt som bedst uplaceret.
I de øvrige klasser: Jannik/Baunehøjens Verdi LB* nr. 1 og LA** nr. 6
Jennifer/Odette W LB* nr. 4
24.06. Maarum Rideklub C-stævne spring pony
Martine Dahl Sørensen/Troja LB* nr. 2
24.06. Ringsted Rideklub D-stævne
Mathilde Emilie Strandgaard/Katrinebjergs Rihanna %-klasse LC3 nr. 4
16.-17.06. Møllebakkens Rideklub C-stævne spring
Julie Skjøt/Charly M LB* nr. 2
Sandra Tønnesen/Lantana LB** nr. 2 og LA* nr. 4
Jannik Gobert Lorentzen/Baunehøjens Verdi LA* nr. 1
Jennifer Gobert Lorentzen/Odette W LA* nr. 2
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA** nr. 1 og MB* nr. 2
Zac Kean Parry/Clements Matadormix LB* nr. 4, LB** nr. 2, LB* nr. 1 og LB** nr. 3
Zac Kean Parry/Muffe LA** nr. 3, MB* nr. 5 og LA* nr. 2
Mathilde Petersen/Damgård´s Maggie May LB* nr. 3
16.06. Sportsrideklubben Petersborg C-stævne dressur
Alberte Damkjær/Milky Way Topponyer Stilcup Kval. LB3 nr. 2, og dermed kvalificeret til finalen, som afholdes af Hovgård Rideklub på Fyn under DM-stævnet for ponyer 17.-19. august.
16.06. Exmoor Sportsrideklub C-stævne spring pony
Martine Dahl Sørensen/Troja LB** nr. 3
02.-03.06. Ballerup Rideklub C-stævne
Victoria Dalsro Jørgensen/Schillinggaards Monique LA** nr. 3
Jeppe Gobert Lorentzen/Hoejbjerg Rose-Berry LA** nr. 4
Jeppe Gobert Lorentzen/Gribsvads Leading Silver LA* nr. 3
Julie Skjøt/Charly M LC met. B0 0 fejl og LB* nr. 10
Jannik Gobert Lorentzen/Baunehøjens Verdi LA* nr. 2
02.-03.06. Holbæk Rideklub C-stævne dressur
Michelle Søderlund/Baunehøjens Connecticut LA4 nr. 1
Mathilde Emilie Strandgaard/Katrinebjergs Rihanna %-klasse LC2 nr. 3 og LC3 nr. 2
02.06. Rideklubben Vestervang D-stævne
Zac Kean Parry/Muffe LD1 nr. 1 og LD1 nr. 4
26.-27.05. Kongelundens Rideklub C-stævne spring
Jeppe Gobert Lorentzen/Hoejbjerg Rose-Berry LA** nr. 3
Sandra Tønnesen/Lantana LB* nr. 4
Jennifer Gobert Lorentzen/Odette W LA* nr. 2
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson Brogården Cup kval. MB* nr. 2
Sigrid Ryssel/Lertevangs Courage LB** nr. 11
27.05. Midtsjællands Rideklub C-stævne dressur
Maria Andersen/Marcellus Gullhøj LA4 nr. 2
27.05. Skibby Ride- og Voltigeklub Skovhastrup ridtet Distancestævne
Stine Lucia Ryttergaard/Fredens Banditta & Caroline Friderichsen/Askepot har gennemført en godkendt LC klasse på 20 km.
26.05. Vipperød Rideklub D-stævne
Alberte Damkjær/Milky Way 50 cm B0 0 fejl og showklasse LD nr. 1
20.-21.05. Maarum Rideklub C-stævne spring hest
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA* nr. 1, LA** nr. 1 og LA** nr. 1, som var Maarum Cup finale med hele kr. 5.000 til vinderen!
19.05. Rideklub Strålen D-stævne
Helle Damkær Winther/Sheik Søttrupgård %-klasse LB1 nr. 4
13.05. Glostrup Rideklub C-stævne
Sigrid Ryssel/Lertevangs Courage LB** nr. 2
12.-13.05. Tuse Næs Køre- & Rideforening D-stævne
Patricia Bothmann Christiansen/Ferdinan %-klasse LD1 nr. 3 og LD2 nr. 1
Line Simonsen/Rolighedens Karozo %-klasse LD1 nr. 4 og LD2 nr. 2
Victoria Petersen/To Much %-klasse LD1 nr. 2 og LD2 nr. 1
Nanna Miriam Jensen/Gandalf af Dandanell %-klasse LD1 nr. 2
Mathilde Emilie Strandgaard/Katrinebjergs Rihanna %-klasse LC1 nr. 2 og LC2 nr. 1
10.-13.05. CapaCity Showjumping Center C-stævne spring m/indv. Sjællandsmesterskaber
I SM-ponyklasserne deltog to seje drenge fra OHR – STORT tillykke til jer.
Zac Kean Parry/Muffe blev nr. 5 i SJÆLLANDSMESTERSKABET, i LA** for kat. III, efter to nulrunder og 4 fejl i omspringningen.
Kat. II red MB*, og efter to nulrunder (der var kun to ekvipager med dobbelt nul) og så 4 fejl i omspringningen blev Jeppe Gobert Lorentzen/Gribsvads Leading Silver nr. 2 i SJÆLLANDS-MESTERSKABET.
I stævnets øvrige klasser opnåede OHR rytterne:
Zac/Muffe LA* nr. 2
Zac Kean Parry/Clements Matadormix LB* nr. 3
Jeppe/Silver LA* nr. 3
Jennifer Gobert Lorentzen/Odette W LA* nr. 8
Victoria Dalsro Jørgensen/Schillinggaards Monique LB* nr. 3
06.05. Algestrup Sportsrideklub D-stævne
Victoria Petersen/To Much %-klasse LD1 nr. 4
Mathilde Emilie Strandgaard/Katrinebjergs Rihanna %-klasse LC1 nr. 3 og LC2 nr. 1
05.05. Nordvestsjællands Rideklub C-stævne spring
Zac Kean Parry/Clements Matadormix LB* nr. 1 og LB** nr. 1
Sigrid Ryssel/Lertevangs Courage LB* nr. 2
05.05. Rideklubben Vestervang D-stævne
Mathilde Emilie Strandgaard/Katrinebjergs Rihanna %-klasse LC1 nr. 3 og Højelse Hesteklinik Cup kval. LC1 nr. 1
27.-29.04. Riders Cup B-stævne m/C-klasser spring hest
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA* nr. 2, LA* nr. 1 og B-klasse MB** nr. 3
Jannik Gobert Lorentzen/Baunehøjens Verdi LB* nr. 1
Jennifer Gobert Lorentzen/Odette W LB* nr. 2 og LA* nr. 8
Oliver Skjøt/Clemens 56 LA* nr. 11
26.-29.04. CapaCity Fredensborg Baltic Cup CSIP/CSIJ/CSICh spring
Zac Kean Parry/Muffe MB* nr. 4
28.04. Rideklubben Vestsjælland D-stævne dressur
Pia Karen Laursen/Willow Fiels Miss Liva %-klasse LC1 nr. 2
20.-22.04. Capacity Showjumping Center B-stævne spring hest
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA* nr. 2 og MB** nr. 6
21.-22.04. Karlslunde Rideklub C-stævne spring
Martine Dahl Sørensen/Troja LB* nr. 3
Jeppe Gobert Lorentzen/Gribsvads Leading Silver LA* nr. 6
Victoria Dalsro Jørgensen/Schillinggaards Monique LA* nr. 5 og MB* nr. 2
Sigrid Ryssel/Contessa S LA* nr. 4
21.-22.04. Nordvestsjællands Rideklub D-stævne
Alberte Damkjær/Milky Way %-klasse LB3 nr. 1
Michelle Søderlund/Saveur %-klasse MA1 nr. 1
Mathilde Petersen/Damgård´s Maggie May LB* nr. 1 og LB** nr. 1
15.04. Hvidovre-Avedøre D-stævne dressur
Mathilde Emilie Strandgaard/Katrinebjergs Rihanna LC1 nr. 2
15.04. Vestegns Ridtet (distance)
Stine Lucia Ryttergård/Banditta og Caroline Friderichsen/Dagmar (Askepot) har gennemført en 22 km LC klasse. De modtog desuden en hjælpsomspræmie for at fange en løbsk hest.
13.-15.04. Solrød Rideklub B-stævne spring pony
Alberte Damkjær/Dorthealyst Parlour Maid MB* nr. 2
14.-15.04. Ertebjerggaard Sports Rideklub C-stævne dressur
Michelle Søderlund/Baunehøjens Connecticut LA1 nr. 3, LA2 nr. 2, LA2 nr. 1 og LA4 nr. 1
08.04. Helsinge Rideklub C-stævne spring pony
Zac Kean Parry/Muffe MB* nr. 1 og MA* nr. 2
Zac Kean Parry/Clements Matadormix LA* nr. 1 og LA** nr. 1
07.-08.04. Sportsrideklubben Vallensbæk C-stævne spring hest
Oliver Skjøt/Clemens 56 LA* nr. 9
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA* nr. 1 og LA** nr. 3
07.04. Ringsted Rideklub D-stævne
Mathilde Emilie Strandgaard/Katrinebjergs Rihanna %-klasse LD2 nr. 2
01.04. Slangerup-Lynge Rideklub C-stævne spring pony
Martine Dahl Sørensen/Troja LB* nr. 2 og LB** nr. 4
Jeppe Gobert Lorentzen/Gribsvads Leading Silver LA* nr. 8 og MB* nr. 4
Victoria Dalsro Jørgensen/Schillinggaards Monique MB* nr. 2
Malou Helmig Kjærsgaard/Østergaards Don Quixate LB* nr. 4
31.03.-01.04. Hestehavens Rideklub C-stævne spring
Zac Kean Parry/Clements Matadormix LB** nr. 1 og LA* nr. 1
Zac Kean Parry/Muffe MB** nr. 1
29.-30.03. Nykøbing Falster Rideklub C-stævne spring
Zac Kean Parry/Clements Matadormix MB* nr. 3
Zac Kean Parry/Muffe MB** nr. 1
Jennifer Gobert Lorentzen/Odette W LB** nr. 2
24.-25.03. Ballerup Rideklub C-stævne spring
Jeppe Gobert Lorentzen/Hoejbjerg Rose-Berry LA* nr. 6
Jeppe Gobert Lorentzen/Gribsvads Leading Silver LA* nr. 2
Victoria Dalsro Jørgensen/Schillinggaards Monique LA** nr. 3
Sigrid Ryssel/Contessa S LA* nr. 2
Martine Dahl Sørensen/Troja LB* nr. 3
Zac Kean Parry/Clements Matadormix LA* nr. 4 og LA** nr 1
Zac Kean Parry/Muffe LA** nr. 1
23.-25.03. FEI Baltic Cup Flyinge, Sverige spring
Alberte Damkjær/Dorthealyst Parlour Maid MB** nr. 6
18.03. Albertslund Rideklub C-stævne spring hest
Sandra Tønnesen/Cassandra LA** nr. 1
17.03. Slagelse Rideklub D-stævne spring
Mathilde Petersen/Damgård´s Maggie May LA* nr. 2
07.-10.03. Dansk Varmblods Hingste show i Herning
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson Showklasse ”KRAFFT Tours for amatører” LA* nr. 2
24.-25.02. Baunehøj Rideklub Næstved C-stævne spring
Victoria Dalsro Jørgensen/Schillinggaards Monique LA* nr. 1
Sigrid Ryssel/Contessa S LB* nr. 1 og LB** nr. 1
Zac Kean Parry/Clements Matadormix LA* nr. 3
Zac Kean Parry/Muffe MB* nr. 1
17.-18.02. Kongelundens Rideklub C-stævne spring
Jeppe Gobert Lorentzen/Hoejbjerg Rose-Berry LB** nr. 3
Jeppe Gobert Lorentzen/Gribsvads Leading Silver LA** nr. 4
Sigrid Ryssel/Contessa S LB* nr. 4 og LB** nr. 2
Jannik Gobert Lorentzen/Baunehøjens Verdi LB** nr. 1 og LA* nr. 1
Sandra Tønnesen/Cassandra LA* nr. 2 og LA** nr. 4
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA** nr. 2 og MB* nr. 1
Victoria Dalsro Jørgensen/Schillinggaards Monique LA* nr. 2
Vicky Nielsen/I Adore You LB* nr. 6
17.-18.02. Sportsrideklubben Vallensbæk D-stævne spring
Zac Kean Parry/Clements Matadormix Showklasse hest/pony 4 x 80 cm Metode B0 0 fejl
11.02. Egum Rideklub C-stævne spring pony
Filippa My/Østergaards Madonna 0 runde i LB** og LA* nr. 5
10.-11.02. Helsinge Rideklub C-stævne spring
Martine Dahl Sørensen/Troja LB** nr. 1
Jeppe Gobert Lorentzen/Gribsvads Leading Silver LA** nr. 3
Jannik Gobert Lorentzen/Baunehøjens Verdi LB** nr. 1
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA* nr. 4
03.-04.02. Billund Sportsrideklub C-stævne m/B-klasser spring
Alberte Damkjær/Dorthealyst Parlour Maid C-kl. LA** nr. 2 og B-klasse MA* nr. 3. Desuden red de en B-klasse MA* med 0 fejl, og er derved kvalificeret både til inden- & udendørs DM. Tillykke med det!
03.-04.02. Fyens Rideklub C-stævne spring
Zac Kean Parry/Muffe LA* nr. 1, MB* nr. 2, LA** nr. 2 og MA* nr. 1
03.-04.02. Slangerup-Lynge Rideklub C-stævne spring hest
Sandra Tønnesen/Cassandra LB** nr. 2 og LA* nr. 2
Sigrid Ryssel/Contessa S LB* nr. 2 og LA* nr. 1
03.02. Møllebakkens Rideklub D-stævne spring
Mathilde Petersen/Damgård´s Maggie May LB* nr. 1 og LB** nr. 1
Victoria Petersen/To Much LE nr. 1
28.01. Ballerup Rideklub C-stævne spring
Vicky Nielsen/I Adore You LB* nr. 3 og LB** nr. 5
Sigrid Ryssel/Contessa S LB* nr. 1 og LB** nr. 1
20.-21.01. Slangerup-Lynge Rideklub C-stævne spring pony
Tillykke til vinderne af Hold-Cup LB**: Klara Kirstine Bendixen/Pinocchio Star & Jeppe Gobert Lorentzen/Hoejbjerg Rose-Berry & Martine Dahl Sørensen/Troja & Mathilde Petersen/Damgård´s Maggie May
Zac Kean Parry/Muffe LA* nr. 3 og MB** met. B0 0 fejl
Jeppe Gobert Lorentzen/Hoejbjerg Rose-Berry LA* nr. 4
Victoria Dalsro Jørgensen/Schillinggaards Monique LA* nr. 4
Martine Dahl Sørensen/Troja LB* nr. 1
Klara Kirstine Bendixen/Pinocchio Star LA* nr. 3
20.-21.01. Slagelse Rideklub C-stævne dressur
Michelle Søderlund/Baunehøjens Connecticut LA2 nr. 3
20.01. Hillerød Sportsrideklub C-stævne spring hest
Sigrid Ryssel/Contessa S LB* nr. 1
14.01. Algestrup Sportsrideklub D-stævne
Alberte Damkjær/Milky Way %-kl. LB1 nr. 4 og LB3 nr. 2
06.-07.01. Glostrup Rideklub C-stævne spring
Sigrid Ryssel/Contessa S LB* nr. 1 og LB** nr. 1
Signe Nordahl/Bakkegaardens Maddieson LA** nr. 2 og LA** nr. 2
06.01. Helsinge Rideklub C-stævne spring
Alberte Damkjær/Dorthealyst Parlour Maid MB** Metode B0 - 0 fejl